Zadbany ogród powinien prezentować się pięknie nie tylko w dzień, ale także w nocy. Jak to osiągnąć? Wystarczy, byśmy uzupełnili jego wyposażenie o lampy ogrodowe, które rozświetlą przestrzeń, dodając jej uroku i podkreślając najciekawsze aspekty aranżacji. Jak jednak oświetlić ogród tak, by jednocześnie nasz rachunek za prąd drastycznie nie wzrósł? Z pomocą przychodzą nam lampy solarne. Oto wszystko, co warto o nich wiedzieć.
Lampy solarne – jak działają?
Lampy solarne w ciągu dnia zbierają światło, które następnie magazynują w akumulatorach – wyjaśnia ekspert sklepu lampy.pl – Po zmierzchu ta właśnie energia wykorzystywana jest do zasilenia żarówki LED, dzięki czemu lampa świeci bez konieczności podłączania jej do prądu. Lampy solarne ogrodowe mogą świecić od 5 do 20 godzin, większość jednak działa przez około 8 godzin – później znów potrzebują ładowania. Niektóre lampy solarne wyposażone są dodatkowo w czujnik zmierzchu, który uruchamia je, gdy na dworze zaczyna robić się ciemno.
Zalety lamp solarnych
Zdecydowanie najważniejszą zaletą lamp solarnych jest ich oszczędność. Ponieważ czerpią one energię ze światła słonecznego, w żaden sposób nie przyczyniają się do zwiększenia rachunku za prąd – nawet świecąc całymi nocami.
Drugą istotną zaletą jest brak okablowania lamp solarnych do ogrodu. Dzięki temu nie tylko możemy z łatwością zainstalować je w dowolnym, nawet trudno dostępnym miejscu, ale też nie ryzykujemy, że któryś z domowników lub gości potknie się podczas spaceru po ogrodzie. Ma to także wpływ na estetykę przestrzeni – nikt nie lubi, gdy widok zadbanego zielonego trawnika psuje mu przeciągnięty przez środek kabel.
Decydując się na lampy solarne musimy jednak pamiętać, że ich światło jest dużo delikatniejsze niż światło zwykłych lamp – mówi ekspert sklepu lampy.pl – Będzie idealne do podkreślenia charakterystycznych elementów w ogrodzie, wyznaczenia ścieżek lub stworzenia klimatycznego półmroku. Jeśli jednak szukamy lamp, które dadzą mocne, wyraziste światło, przy którym moglibyśmy na przykład czytać, będziemy musieli zakupić przynajmniej jedną lampę tradycyjną.
Jakie lampy solarne do ogrodu wybrać?
Wybór idealnej lampy solarnej zależy oczywiście od naszych indywidualnych potrzeb w zakresie oświetlenia ogrodu.
W ofercie producentów znajdziemy zarówno klasyczne lampy solarne stojące, jak i słupki oświetleniowe, które świetnie sprawdzą się przy zaznaczaniu ścieżki w ogrodzie – mówi specjalista sklepu lampy.pl – Jeśli zależy nam na bardziej fantazyjnym oświetleniu, możemy zdecydować się na jedną z lamp solarnych dekoracyjnych na stół – na przykład w kształcie motyla lub sowy. Ciekawym rozwiązaniem są także lampy o przeznaczeniu typowo ozdobnym, jak choćby kolorowe lampki dekoracyjne czy lampa w kształcie kwitnącego drzewa.
Warto zwrócić uwagę na pompy do oczek wodnych – dzięki nim możemy uzyskać przepiękny efekt podświetlonej fontanny, który z pewnością urozmaici nocny wygląd oczka, a dodatkowo zagwarantuje, że będzie ono zawsze widoczne. Dzięki temu żaden z naszych gości nie będzie ryzykował przypadkowego zmoczenia nóg podczas wieczornej przechadzki.
Pomysłem wartym rozważenia są także lampy solarne z czujnikiem, które uruchamiają się tylko wtedy, kiedy zarejestrują ruch w pobliżu. Taką lampę z powodzeniem można zainstalować przy furtce, aby oświetlić sobie drogę do drzwi wejściowych.
Gdzie jeszcze sprawdzą się lampy solarne?
Lampa solarna LED to także rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się na tarasie czy – w wersji bardziej miastowej – na balkonie. Delikatne światło lampek solarnych na balkonie zbuduje prawdziwie romantyczny nastrój i sprawi, że spędzanie wieczorów na świeżym powietrzu stanie się dużo przyjemniejsze.
Lampy solarne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają niedrogiego i ekologicznego sposobu na oświetlenie przestrzeni na dworze. Sprawdzą się zarówno na tarasie, jak i w ogrodzie, pomiędzy kwiatami oraz przy oczku wodnym – wystarczy dobrać odpowiedni model i cieszyć się nastrojowym wieczorem na świeżym powietrzu.
Powiązane artykuły
-
Ryba z puszki – superfood!
Mało kto wie, że ryby z puszki zaliczane są do żywności o właściwościach funkcjonalnych, czyli takiej, która ma udowodniony korzystny wpływ na nasze zdrowie. A to za sprawą kwasów omega-3. Naukowcy i dietetycy są też zgodni co do tego, że zalety spożywania ryb z puszki znacząco przyćmiewają ewentualne kontrowersje, jakie narosły wokół tych produktów.
-
Jak dopasować suknię ślubną do sylwetki?
Wybór tej jedynej, wymarzonej sukni ślubnej to dla wielu przyszłych Panien Młodych, jeden z kluczowych elementów przygotowań do uroczystości ślubnych i wesela. Warto pamiętać, że suknia powinna być przede wszystkim idealnie dopasowana do typu sylwetki, gdyż wybór nieodpowiedniego modelu może znacznie rzutować nie tylko na wyglądzie, ale i na wygodzie.
-
7 pomysłów na prezent na dzień mamy
Jeśli zastanawiasz się, co kupić swojej mamie z okazji jej święta, ten tekst jest dla Ciebie! Dzień Matki to święto międzynarodowe, w Polsce obchodzone 26 maja. Czy wiesz, że jego historia sięga czasów starożytnych? Początkowo Grecy i Rzymianie w tym wyjątkowym dniu celebrowali święto bogiń-matek, z czasem ewoluowało. Pośrednim etapem było przejęcie święta przez chrześcijaństwo, a od czasów przedwojennych w naszym kraju, pod patronatem PCK, przez jeden dzień w roku szczególnie podkreślamy naszą wdzięczność dla wszystkich mam za trud włożony w wychowanie.
-
Nici zdobnicze do robótek ręcznych
Z całą pewnością można stwierdzić, że nici zdobnicze to bardzo popularne produkty, które są wykorzystywane na szeroką skalę podczas wykonywania robótek ręcznych. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także zapoznać się z możliwościami zastosowania tego rodzaju produktów
Kamila
Nici zdobnicze do robótek ręcznych 2022-03-24 08:48:26 2022-03-24 08:47:49