Okrycie wierzchnie na zimę powinno skutecznie chronić przed chłodem i wiatrem. W okresie zimowym można nosić zarówno kurtki, jak i płaszcze. Na uwagę zasługują zwłaszcza te drugie, gdyż ze względu na swoją długość lepiej zabezpieczają przed zmarznięciem. Jak dobrać płaszcz na zimę? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed jego zakupem.

1. Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się ciepły płaszcz zimowy?
2. Wełniany płaszcz na zimę — czy warto?
Płaszcz na zimę zapewnia skuteczną ochronę przed mrozem, wiatrem i śniegiem. Pasuje zarówno do codziennych stylizacji, jak i do eleganckich sukienek. Można nosić go nawet w najzimniejsze dni, gdyż zatrzymuje ciepło i nie dopuszcza do nadmiernego wychłodzenia organizmu. W sklepach dostępne są zarówno plaszcze wełniane, jak i z wypełnieniem syntetycznym.
Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się ciepły płaszcz zimowy?
Wybór eleganckiego płaszcza na zimę powinno się rozpocząć od ustalenia, z jakiego materiału będzie uszyty. Zimowy płaszcz wełniany jest ciepły i ponadczasowy. Żywotność płaszcza z wełny jest długa, dlatego starcza na wiele sezonów. Jednocześnie wełna owcza jest droga, dlatego przy ograniczonym budżecie można zdecydować się na płaszcz z wypełnieniem puchowym. Puch równie dobrze zatrzymuje ciepło i sprawia, że okrycie wierzchnie jest odpowiednim wyborem w czasie mrozów. Alternatywą jest też futro florence.
Ważną kwestią jest sam kolor płaszcza. Bordowy płaszcz jest efektowny, jednak nie zawsze pasuje do posiadanej garderoby. Czarny lub beżowy, dłuższy płaszcz jest uniwersalny. W celu ożywienia stylizacji można połączyć go z kolorowymi szalikami, apaszkami i czapkami. Do płaszczów w tych barwach pasują również kolorowe torby polskich projektantów. Dzięki temu jedno okrycie wierzchnie jest uniwersalne i umożliwia stworzenie szafy kapsułowej, którą docenią coraz więcej kobiet.
Wełniany płaszcz na zimę — czy warto?
Zimowe płaszcze z wełny są kosztowne, jednak należą do grupy okryć wierzchnich, które cechują się najwyższą jakością i trwałością. Można nosić je przez wiele lat bez ryzyka, że skurczą się lub wyjdą z mody. Naturalny skład płaszcza wełnianego, że ubranie zapobiega nadmiernemu poceniu i ułatwia odprowadzanie wilgoci ze skóry. Wełna używana do szycia płaszczy jest odporna na gniecenie, dlatego okrycie wierzchnie prezentuje się estetycznie, nawet gdy używa się go codziennie. Ponadto materiał jest trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, mechacenie i przebarwienia oraz przystosowany do czyszczenia w pralni.
Zapoznaj się z kolekcją bizuu balance.
Powiązane artykuły
-
Jak wybrać kalosze?
Błoto, deszcz i inne niesprzyjające warunki atmosferyczne dla naszego obuwia sprawiają, że chętnie sięgamy po kalosze. Buty odporne na zamoczenie i zabrudzenie powinny znajdować się w szafie właśnie na wyjątkowo kiepską pogodę. Jak jednak wybrać optymalne kalosze dla siebie?
-
Kurtki męskie wiosenne
Wiosna to szczególny okres. Wszystko wokół nas budzi się do życia, mamy ochotę zrzucić z siebie ciężkie i grube warstwy zimowych ubrań. Temperatura powietrza często sprawia, że jest już zbyt ciepło na założenie ciepłej kurtki, którą nosiliśmy zimą, ale jednocześnie nadal jest zbyt chłodno, by w ogóle zrezygnować z wierzchniego okrycia. Idealnym rozwiązaniem na tę porę roku są kurtki przejściowe, lżejsze od swoich zimowych odpowiedników, ale chroniące nas przed deszczem, wiatrem i chłodem.
-
Nici zdobnicze do robótek ręcznych
Z całą pewnością można stwierdzić, że nici zdobnicze to bardzo popularne produkty, które są wykorzystywane na szeroką skalę podczas wykonywania robótek ręcznych. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także zapoznać się z możliwościami zastosowania tego rodzaju produktów
-
Ergonomiczna przestrzeń
Mieszkanie powinno być nie tylko imponujące na pierwszy rzut oka – ale także urządzone w zgodzie z zasadami ergonomii.
Kamila
Ergonomiczna przestrzeń 2017-05-30 09:14:22 2017-05-30 09:14:12