Półbuty damskie to obowiązkowy element wyposażenia garderoby. Są uniwersalne, a więc sprawdzą się w niemal każdej sytuacji, a dodatkowo pasują do większości stylizacji. Które modele warto wybrać w tym sezonie? Jak o nie dbać, aby nie straciły blasku?
Które modele półbutów damskich ze skóry są na topie?
Skórzane półbuty to klasyka - są niesamowicie wygodne, trwałe, cechują się również uniwersalnością. W tym sezonie szczególną uwagę zwracamy na mokasyny damskie skórzane, które dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Największą popularnością cieszą się oczywiście modele beżowe, czarne oraz białe. Pasują zarówno do letniej sukienki, jak i do damskiego garnituru, dlatego z powodzeniem możemy zakładać je do pracy. Mokasyny na dobre weszły już do kanonu mody i nic nie wskazuje na to, żeby miały się zdezaktualizować. Ciekawą odmianą mokasyn są loafersy - cięższe, nieco bardziej toporne, ale z pewnością wpadające w oko. Jeśli chcemy wyróżnić się w tłumie, postawmy właśnie na nie.
Tymczasem dobrą propozycją dla aktywnych kobiet będą obuwie sportowe wykonane ze skóry. Tego typu półbuty świetnie sprawdzą się w czasie wycieczki oraz wakacyjnego wyjazdu. Możemy też założyć je na spacer, a jeśli nie obowiązuje nas dress code - do pracy. Są niesamowicie wygodne, dlatego możemy mieć je na stopach nawet i cały dzień. W cieplejsze dni zwróćmy uwagę na espadryle, które pasują zarówno do sukienki z wiskozy, jak i do letnich, lnianych spodni. Wymienione modele półbutów skórzanych kupimy w sklepach CCC. Zakupy zrobimy w punktach stacjonarnych, ale też w sklepie internetowym. Bardzo duży wybór obuwia sprawia, że każda kobieta jest w stanie znaleźć swój wymarzony model.
Jak dbać o skórzane półbuty, aby służyły przez wiele sezonów?
Półbuty skórzane na ogół posłużą nam znacznie dłużej niż tylko przez jeden sezon. Jest to jeden z powodów, dla którego cieszą się tak dużą popularnością. Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednia pielęgnacja. Skóra to materiał, który wymaga właściwego podejścia. Do jej czyszczenia nie używamy popularnych środków chemicznych. Najlepszym rozwiązaniem będzie nasączenie mikrofibry wodą - za pomocą wilgotnej ścierki pozbędziemy się drobnych zabrudzeń. Pamiętajmy jednak, żeby nie moczyć skóry wodą, a po przeprowadzonym zabiegu buty dokładnie wytrzeć. Do pielęgnacji skóry możemy też używać specjalnych środków. Producenci radzą, aby przed pierwszym wyjściem skórę zaimpregnować. Impregnacja zwiększa trwałość, jednak w dalszym ciągu musimy uważać, aby nie doszło do znacznego zabrudzenia materiału. Z trudniejszymi plamami poradzimy sobie przy pomocy specyfików do czyszczenia skóry.
Odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa w kontekście ewentualnej reklamacji. Jeśli okaże się, że buty były czyszczone w niewłaściwy sposób, producent nie uwzględni roszczenia. W praktyce oznacza to, że wszelkiego rodzaju działania niezgodne z jego zaleceniami dyskwalifikują z możliwości otrzymania zwrotu kosztów. Co ważne, kwestia ta dotyczy oczywiście wyłącznie uszkodzenia samego materiału. Skóra jest wrażliwa na wilgoć, dlatego postarajmy się nie przechowywać butów w przedpokoju na podłodze. O wiele lepiej trzymać je w zamkniętej szafce albo w specjalnym boxie na buty. Unikajmy też suszenia ich na słońcu, co może prowadzić do powstania nieestetycznych odbarwień.
Powiązane artykuły
-
Twój facet uwielbia jeść, a Ty nie lubisz gotować? Jest na to sposób!
Miłość miłością, ale żeby tak od razu gotować dla faceta? Tylko, że co zrobić, gdy druga połówka jest prawdziwym łakomczuchem? Gotować? Odpuścić? A może… kierować się sprytem! Spokojnie, na wszystko jest sposób, również na tradycyjny podział ról.
-
Jak wybrać kalosze?
Błoto, deszcz i inne niesprzyjające warunki atmosferyczne dla naszego obuwia sprawiają, że chętnie sięgamy po kalosze. Buty odporne na zamoczenie i zabrudzenie powinny znajdować się w szafie właśnie na wyjątkowo kiepską pogodę. Jak jednak wybrać optymalne kalosze dla siebie?
-
Wybierasz złote obrączki? Sprawdź, o czym musisz pamiętać
Dla większości par obrączki symbolizują miłość i trwałość uczucia, są ważną pamiątką o wartości sentymentalnej, dlatego warto wybrać idealne. Zanim wybierzecie się do salonu jubilerskiego, podpowiadamy, o czym warto wiedzieć – poniżej kilka wskazówek.
-
Niskie temperatury nie są dobre dla skóry. Dowiedz się, jak zadbać o dłonie zimą
Hu hu ha, nasza zima zła. A my się zimy nie boimy i dbamy o siebie. Zima to szczególnie niewdzięczna pora roku dla naszych dłoni. Wiatr i mroźna temperatura nie są łaskawe dla skóry i paznokci, dlatego powinnaś zapobiegać ich przemarzaniu i wysuszaniu. Podpowiadamy, jak sprawić, by dłonie były gładkie, a paznokcie zadbane przez cały sezon zimowy. Czy dobra odżywka do paznokci i krem do rąk wystarczą?
Kamila
Niskie temperatury nie są dobre dla skóry. Dowiedz się, jak zadbać o dłonie zimą 2017-06-14 08:25:59 2017-02-10 12:38:59